Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,NC7NZ04L8X-L22185,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 7NZ |
| Input Logic Level - High | - |
| Logic Type | Inverter |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Supplier Device Package | 8-UQFN (1.6x1.6) |
| Input Logic Level - Low | - |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.6ns @ 5V, 50pF |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Package / Case | 8-UFQFN |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | 7NZ04 |
| Features | - |
| Description | IC INVERTER 3CH 3-INP 8MICROPAK |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | 3 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | 10H |
| Input Logic Level - High | -1.13V |
| Logic Type | OR Gate |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Input Logic Level - Low | -1.48V |
| Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | 0°C ~ 75°C |
| Voltage - Supply | -4.94V ~ -5.46V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 1.55ns @ -5.2V, - |
| Current - Output High, Low | 50mA, 50mA |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | MC10H210 |
| Features | 3 Outputs |
| Description | IC GATE OR 2CH 3-INP 16DIP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Number of Inputs | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74AC |
| Input Logic Level - High | 2.1V ~ 3.85V |
| Logic Type | XOR (Exclusive OR) |
| Current - Quiescent (Max) | 2 µA |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Input Logic Level - Low | 0.9V ~ 1.65V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 8.5ns @ 5V, 50pF |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | 74AC86 |
| Features | - |
| Description | IC GATE XOR 4CH 2-INP 14SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74VHC |
| Input Logic Level - High | - |
| Logic Type | XOR (Exclusive OR) |
| Current - Quiescent (Max) | 2 µA |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Input Logic Level - Low | - |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 8.8ns @ 5V, 50pF |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | NLVVHC86 |
| Features | - |
| Description | IC GATE XOR 4CH 2-INP 14TSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | 74LS |
| Input Logic Level - High | 1.9V |
| Logic Type | Inverter |
| Supplier Device Package | 14-MDIP |
| Input Logic Level - Low | 0.5V |
| Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 33ns @ 5V, 50pF |
| Current - Output High, Low | 400µA, 8mA |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Circuits | 6 |
| Base Product Number | 74LS14 |
| Features | Schmitt Trigger |
| Description | IC INVERT SCHMITT 6CH 1-IN 14DIP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | 74ACT |
| Input Logic Level - High | 2V |
| Logic Type | NOR Gate |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Input Logic Level - Low | 0.8V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 12.2ns @ 5V, 50pF |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | 74ACT02 |
| Features | - |
| Description | IC GATE NOR 4CH 2-INP 14SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74HC |
| Input Logic Level - High | 1.5V ~ 4.2V |
| Logic Type | Inverter |
| Current - Quiescent (Max) | 20 µA |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Input Logic Level - Low | 0.3V ~ 1.2V |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 21ns @ 6V, 50pF |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 6 |
| Base Product Number | 74HC14 |
| Features | - |
| Description | IC INVERTER 6CH 1-INP 14SO |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74LVC |
| Input Logic Level - High | 1.32V ~ 4.4V |
| Logic Type | Inverter |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Supplier Device Package | 6-XSON, SOT891 (1x1) |
| Input Logic Level - Low | 0.33V ~ 1.1V |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4ns @ 5V, 50pF |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1GU04 |
| Features | - |
| Description | IC INVERTER 1CH 1-INP 6XSON |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!