| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Ratio - Input:Output | 4:4 |
| Input | LVCMOS, Crystal |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Supplier Device Package | 44-QFN (7x7) |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Frequency - Max | 350MHz |
| Type | Clock Multiplier, Jitter Attenuator |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V |
| Package / Case | 44-VFQFN Exposed Pad |
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| PLL | Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC CLOCK MULTIPLIER 44QFN |
View Detail Information
Explore similar products
SI5345A-D14985-GMR
SI5395P-A10339-GM
SI5335B-B14485-GMR
SI5332DC09523-GM3
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers | Ratio - Input:Output | 4:4 |
| Input | LVCMOS, Crystal | Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Tape & Reel (TR) |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes | Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified | Divider/Multiplier | Yes/No |
| Supplier Device Package | 44-QFN (7x7) | Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Frequency - Max | 350MHz | Type | Clock Multiplier, Jitter Attenuator |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V | Package / Case | 44-VFQFN Exposed Pad |
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL | Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| PLL | Yes | Number of Circuits | 1 |
| Description | IC CLOCK MULTIPLIER 44QFN |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!