China 15.6 inch LCD panel HSD156JUW2-A10 1920(RGB)*1080 LCD screen Display
  1. China 15.6 inch LCD panel HSD156JUW2-A10 1920(RGB)*1080 LCD screen Display
  2. China 15.6 inch LCD panel HSD156JUW2-A10 1920(RGB)*1080 LCD screen Display
  3. China 15.6 inch LCD panel HSD156JUW2-A10 1920(RGB)*1080 LCD screen Display
  4. China 15.6 inch LCD panel HSD156JUW2-A10 1920(RGB)*1080 LCD screen Display
15.6 inch LCD panel HSD156JUW2-A10 1920(RGB)*1080 LCD screen Display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N HSD156JUW2-A10
Diagonal Size 15.6"
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 141PPI
Active Area 344.16(W)×193.59(H) mm
Outline Size 363.7(W)×215.7(H) mm
Brightness 850 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Application Outdoor High Brightness / Automotive Display
Brand Name HannStar
Model Number HSD156JUW2-A10
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N HSD156JUW2-A10 Diagonal Size 15.6"
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 141PPI Active Area 344.16(W)×193.59(H) mm
Outline Size 363.7(W)×215.7(H) mm Brightness 850 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM) Application Outdoor High Brightness / Automotive Display
Brand Name HannStar Model Number HSD156JUW2-A10
Place of Origin China
HSD156JUW2-A10 Product details :
HannStar LCD Screen HSD156JUW2-A10
Brand HannStar
Model P/N HSD156JUW2-A10
Diagonal Size 15.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Surface Hard coating
Brightness 850 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 15/15 (Max.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M 70%
Lamp Type 4 strings WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Weight TBD
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 50 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)