China AT065TN14 LCD Screen Display Panel 6.5 inches graphic lcd module
  1. China AT065TN14 LCD Screen Display Panel 6.5 inches graphic lcd module
  2. China AT065TN14 LCD Screen Display Panel 6.5 inches graphic lcd module
  3. China AT065TN14 LCD Screen Display Panel 6.5 inches graphic lcd module
AT065TN14 LCD Screen Display Panel 6.5 inches graphic lcd module
  1. MOQ: 1 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
brand Chimei Innolux
Model Name AT065TN14
screen size 6.5 inch
Resolution 640(RGB)×480, VGA, 143PPI
Display size 143.4(W)×76.704(H) mm
physical dimension 155.2(W)×89.4(H) ×5.7(D) mm
Bezel Opening 146.2(W)×78.7(H) mm
Brightness(cd/m²) 400 cd/m² (Typ.)
Contrast 500:1 (Typ.) (TM)
Apply to Car display
Brand Name Chimei Innolux
Model Number AT065TN14
Place of Origin CHINA
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
brand Chimei Innolux Model Name AT065TN14
screen size 6.5 inch Resolution 640(RGB)×480, VGA, 143PPI
Display size 143.4(W)×76.704(H) mm physical dimension 155.2(W)×89.4(H) ×5.7(D) mm
Bezel Opening 146.2(W)×78.7(H) mm Brightness(cd/m²) 400 cd/m² (Typ.)
Contrast 500:1 (Typ.) (TM) Apply to Car display
Brand Name Chimei Innolux Model Number AT065TN14
Place of Origin CHINA
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Chimei Innolux LCD SCREEN AT065TN14
Panel Brand Chimei Innolux
Panel Model AT065TN14
Panel Size 6.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 143.4(W)×76.704(H) mm
Outline Size 155.2(W)×89.4(H) ×5.7(D) mm
Surface Antiglare,
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K/16.7M 50% NTSC
Lamp Type 3S8P WLED , 20K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 127g (Typ.)
Signal Interface Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) , 50 pins FPC
Input Voltage 3.3/10.4/16.0/-7.0V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL)
Environment Operating Temp.: -30 ~ 85 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 85 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,