China AT043TN25 V.2 touch screen panel LCD Screen Display Panel TFT Module
  1. China AT043TN25 V.2 touch screen panel LCD Screen Display Panel TFT Module
  2. China AT043TN25 V.2 touch screen panel LCD Screen Display Panel TFT Module
AT043TN25 V.2 touch screen panel LCD Screen Display Panel TFT Module
  1. MOQ: 1 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
brand Chimei Innolux
Model Name AT043TN25 V.2
screen size 4.3 inch
Resolution 480(RGB)×272, WQVGA, 128PPI
Display size 95.04(W)×53.856(H) mm
physical dimension 105.5(W)×67.2(H) ×3.1(D) mm
Bezel Opening 98.7(W)×57.5(H) mm
Brightness(cd/m²) 500 cd/m² (Typ.)
Contrast 500:1 (Typ.) (TM)
Apply to Car display / portable navigator
Brand Name Chimei Innolux
Model Number AT043TN25 V.2
Place of Origin CHINA
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
brand Chimei Innolux Model Name AT043TN25 V.2
screen size 4.3 inch Resolution 480(RGB)×272, WQVGA, 128PPI
Display size 95.04(W)×53.856(H) mm physical dimension 105.5(W)×67.2(H) ×3.1(D) mm
Bezel Opening 98.7(W)×57.5(H) mm Brightness(cd/m²) 500 cd/m² (Typ.)
Contrast 500:1 (Typ.) (TM) Apply to Car display / portable navigator
Brand Name Chimei Innolux Model Number AT043TN25 V.2
Place of Origin CHINA
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Chimei Innolux LCD SCREEN AT043TN25 V.2
Panel Brand Chimei Innolux
Panel Model AT043TN25 V.2
Panel Size 4.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 95.04(W)×53.856(H) mm
Outline Size 105.5(W)×67.2(H) ×3.1(D) mm
Surface Antiglare,
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.7M 50% NTSC
Lamp Type 8S1P WLED , 20K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 45.0g (Typ.)
Signal Interface Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,