China 19.0 Inch 1280*1024 30pin EDP LCD Screen Display Panel HSD190ME13-A02
  1. China 19.0 Inch 1280*1024 30pin EDP LCD Screen Display Panel HSD190ME13-A02
  2. China 19.0 Inch 1280*1024 30pin EDP LCD Screen Display Panel HSD190ME13-A02
  3. China 19.0 Inch 1280*1024 30pin EDP LCD Screen Display Panel HSD190ME13-A02
19.0 Inch 1280*1024 30pin EDP LCD Screen Display Panel HSD190ME13-A02
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name HSD190ME13-A02
Diagonal Size 19.0"
Resolution 1280(RGB)×1024, SXGA 86PPI
Active Area 376.32(W)×301.056(H) mm
Outline Size 396(W)×324(H) ×18.6(D) mm
Brightness 270 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Response Time 2/6 (Typ.)(Tr/Td)
Panel Weight 2.30±0.12Kgs
Application Desktop Monitor
Brand Name HannStar
Model Number HSD190ME13-A02
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name HSD190ME13-A02 Diagonal Size 19.0"
Resolution 1280(RGB)×1024, SXGA 86PPI Active Area 376.32(W)×301.056(H) mm
Outline Size 396(W)×324(H) ×18.6(D) mm Brightness 270 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM) Response Time 2/6 (Typ.)(Tr/Td)
Panel Weight 2.30±0.12Kgs Application Desktop Monitor
Brand Name HannStar Model Number HSD190ME13-A02
Place of Origin China
High Light EDP LCD Screen Display Panel30pin LCD Screen Display PanelHSD190ME13-A02 EDP LCD Screen
19.0 inch 1280*1024 TFT LCD Panda HSD190ME13-A02 30 pin EDP LCD Screen
HSD190ME13-A02 Product details :
HannStar LCD Screen HSD190ME13-A02
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD190ME13-A02
Diagonal Size 19.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 270 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 75/75/70/65 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Display Colors 16.2M 74% NTSC
Lamp Type 4 pcs CCFL , 50K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 2.30±0.12Kgs
Application Desktop Monitor
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C