China G150XG03 V5 LCD Panel Display Module 1024*768 85PPI Resolution
  1. China G150XG03 V5 LCD Panel Display Module 1024*768 85PPI Resolution
  2. China G150XG03 V5 LCD Panel Display Module 1024*768 85PPI Resolution
G150XG03 V5 LCD Panel Display Module 1024*768 85PPI Resolution
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name G150XG03 V5
Diagonal Size 15.0"
Resolution 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Display size 304.128(W)×228.096(H) mm
Outline Dim. 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Support Color 262K/16.2M , 65% NTSC
Response Time 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td) ms
Viewing Angle 80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10)
Designed For Industrial
Brand Name AUO
Model Number G150XG03 V5
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name G150XG03 V5 Diagonal Size 15.0"
Resolution 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI Display size 304.128(W)×228.096(H) mm
Outline Dim. 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Support Color 262K/16.2M , 65% NTSC Response Time 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td) ms
Viewing Angle 80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10) Designed For Industrial
Brand Name AUO Model Number G150XG03 V5
Place of Origin China
15.0 inch 1024*768 85PPI G150XG03 V5 LCD Panel Screen
G150XG03 V5 Product details :
AUO LCD SCREEN G150XG03 V5
Panel Brand AUO
Panel Model G150XG03 V5
Panel Size 15.0 inches
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Bezel Opening 310.18(W)×234.40(H) mm
Outline Size 326.5(W)×253.5(H) ×13.1(D) mm
Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Display Colors 262K/16.2M , 65% NTSC
Lamp Type WLED , 30K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Application Industrial
Panel Weight 950g (Max.)
Signal Interface 20 pins LVDS (1 ch, 6/8-bit) , terminal
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating temperature: -30 ~ 85 °C ; Storage temperature: -30 ~ 85 °C