China B101UAN01.7 HW2A TFT Screen Display For Tablet 1920*1200 WUXGA 224PPI
  1. China B101UAN01.7 HW2A TFT Screen Display For Tablet 1920*1200 WUXGA 224PPI
B101UAN01.7 HW2A TFT Screen Display For Tablet 1920*1200 WUXGA 224PPI
  1. MOQ: 1 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N B101UAN01.7 HW2A
Diagonal Size 10.1"
Resolution 1920(RGB)×1200, WUXGA 224PPI
Active Area 216.81(W)×135.5(H) mm
Outline Size 227.72 × 147.8 × 5.35 (H×V×D)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Colors 16.7M 50% NTSC
Application Pad & Tablet
Brand Name AUO
Model Number B101UAN01.7 HW2A
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N B101UAN01.7 HW2A Diagonal Size 10.1"
Resolution 1920(RGB)×1200, WUXGA 224PPI Active Area 216.81(W)×135.5(H) mm
Outline Size 227.72 × 147.8 × 5.35 (H×V×D) Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM) Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Colors 16.7M 50% NTSC Application Pad & Tablet
Brand Name AUO Model Number B101UAN01.7 HW2A
Place of Origin China
High Light Tablet TFT Screen DisplayWUXGA TFT Screen DisplayWUXGA LCD Screen For Tablet
10.1 inch 1920*1200 224PPI B101UAN01.7 HW2A tablet LCD screen
B101UAN01.7 HW2A Product details :
AUO LCD SCREEN B101UAN01.7 HW2A
Brand AUO
Model Name B101UAN01.7 HW2A
Panel type TFT-LCD Si-OLED
Panel size 10.1"
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Outline(mm) 227.72 × 147.8 × 5.35 (H×V×D)
Treatment Glare (Haze 0%)
Luminance 400 cd/m² (Typ.)
Response 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 50% NTSC
Backlight WLED , 12K hours , With LED Driver
Mass 135g (Max.)
Used for Pad & Tablet
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type MIPI (4 data lanes) , 34 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C