China 10.1 Inch 1280x800 B101EAN01.1 AUO LCD Screen Touch Panel Display
  1. China 10.1 Inch 1280x800 B101EAN01.1 AUO LCD Screen Touch Panel Display
  2. China 10.1 Inch 1280x800 B101EAN01.1 AUO LCD Screen Touch Panel Display
10.1 Inch 1280x800 B101EAN01.1 AUO LCD Screen Touch Panel Display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N B101EAN01.1
Diagonal Size 10.1"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA, 149PPI
Active Area 216.96(W)×135.6(H) mm
Outline Size 227.9(W)×147.8(H) ×4.6(D) mm
Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Number of 16.7M, 50% NTSC
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Application Pad Tablet
Brand Name AUO
Model Number B101EAN01.1
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N B101EAN01.1 Diagonal Size 10.1"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA, 149PPI Active Area 216.96(W)×135.6(H) mm
Outline Size 227.9(W)×147.8(H) ×4.6(D) mm Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 350 cd/m² (Typ.) Number of 16.7M, 50% NTSC
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) Application Pad Tablet
Brand Name AUO Model Number B101EAN01.1
Place of Origin China
High Light B101EAN01.1 AUO LCD Screen1280x800 AUO LCD DisplayB101EAN01.1 Auo Touch Screen
10.1 inch 1280x800 B101EAN01.1 LCD SCREEN
B101EAN01.1 Product details :
AUO LCD SCREEN B101EAN01.1
Panel Brand AUO
Model Name B101EAN01.1
Diagonal Size 10.1"
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display size 216.96(W)×135.6(H) mm
Outline(mm) 227.9(W)×147.8(H) ×4.6(D) mm
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast 800:1 (Typ.) (TM)
Best angle 6 o'clock
Work Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Response 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of 16.7M, 50% NTSC
Backlight type 4 strings WLED, 15K hours, without driver
Screen weight 140g (Max.)
Refresh rate 60Hz
Used for Pad & Tablet
Touch function No touch
Signal Type LVDS (1 ch, 8-bit), 36 pins, connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Working temperature: 0 ~ 50 °C; Storage temperature: -20 ~ 60 °C