China WLED LVDS Laptop 10.1 Inch LCD Monitor 40pin B101AW06 V1 HW1A
  1. China WLED LVDS Laptop 10.1 Inch LCD Monitor 40pin B101AW06 V1 HW1A
  2. China WLED LVDS Laptop 10.1 Inch LCD Monitor 40pin B101AW06 V1 HW1A
  3. China WLED LVDS Laptop 10.1 Inch LCD Monitor 40pin B101AW06 V1 HW1A
WLED LVDS Laptop 10.1 Inch LCD Monitor 40pin B101AW06 V1 HW1A
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N B101AW06 V1 HW1A
Diagonal Size 10.1"
Resolution 1024(RGB)×600 [WSVGA]117PPI
Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Outline Size 243(W)×146.5(H) ×3.6(D) mm
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Viewing angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Number of 262K, 45% NTSC
Shape Style Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm)
Application Netbook PC
Brand Name AUO
Model Number B101AW06 V1 HW1A
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N B101AW06 V1 HW1A Diagonal Size 10.1"
Resolution 1024(RGB)×600 [WSVGA]117PPI Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Outline Size 243(W)×146.5(H) ×3.6(D) mm Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Viewing angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) Number of 262K, 45% NTSC
Shape Style Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm) Application Netbook PC
Brand Name AUO Model Number B101AW06 V1 HW1A
Place of Origin China
10.1 inch LCD monitor Laptop 40pin LCD 1024*600 For WLED LVDS B101AW06 V1 HW1A
B101AW06 V1 HW1A Product details :
Brand AUO
Model Name B101AW06 V1 HW1A
Diagonal Size 10.1"
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Bezel Opening 225.72(W)×128.28(H) mm
Surface Glare (Haze 0%), Hard coating (3H), Reflection 4.3%
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast 400: 1 (Typ.) [Transmission]
Best angle 6 o'clock
Display Mode TN, normally white display, transmissive
Response Time 9/7 (Typ.)(Tr/Td) ms
Number of 262K, 45% NTSC
Backlight type WLED, 10K hours, with LED driver
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
Application Netbook PC
Signal Interface 40 pins LVDS (1 ch, 6-bit), connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C