China 10.1 Laptop 40pin WLED LVDS LCD Touch Panel Display B101AW06 V1 HW2A
  1. China 10.1 Laptop 40pin WLED LVDS LCD Touch Panel Display B101AW06 V1 HW2A
  2. China 10.1 Laptop 40pin WLED LVDS LCD Touch Panel Display B101AW06 V1 HW2A
10.1 Laptop 40pin WLED LVDS LCD Touch Panel Display B101AW06 V1 HW2A
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N B101AW06 V1 HW2A
Diagonal Size 10.1"
Resolution 1024(RGB)×600 [WSVGA]117PPI
Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Outline Size 243(W)×146.5(H) ×3.6(D) mm
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Viewing angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Number of 262K, 45% NTSC
Shape Style Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm)
Application Netbook PC
Brand Name AUO
Model Number B101AW06 V1 HW2A
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N B101AW06 V1 HW2A Diagonal Size 10.1"
Resolution 1024(RGB)×600 [WSVGA]117PPI Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Outline Size 243(W)×146.5(H) ×3.6(D) mm Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Viewing angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) Number of 262K, 45% NTSC
Shape Style Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm) Application Netbook PC
Brand Name AUO Model Number B101AW06 V1 HW2A
Place of Origin China
10.1 Laptop LCD 40pin LCD 1024*600 WLED LVDS B101AW06 V1 HW2A
B101AW06 V1 HW2A Product details :
AUO LCD SCREEN B101AW06 V1 HW2A
Panel Brand AUO
Panel Model B101AW06 V1 HW2A
Panel Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1024(RGB)×576 WSVGA 117PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 222.72(H)×125.28(V) mm
Bezel Opening 225.72(H)×128.28(V) mm
Outline Size 243 × 146.5 × 3.6 (H×V×D)mm
Surface Glare (Haze 0%), Hard coating (3H), Reflection 4.3%
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 400 : 1 (Typ.) [Transmission]
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 9/7 (Typ.)(Tr/Td) ms
Display Colors 262K , 45% NTSC
Lamp Type WLED , 10K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Application Netbook PC
Signal Interface LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins , terminal
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Storage temperature: -20 ~ 60 °C Operating temperature: 0 ~ 50 °C