China LM215WF3-SLS2 21.5 inch LCD panel 1920*1080 IPS lcd Screen Display
  1. China LM215WF3-SLS2 21.5 inch LCD panel 1920*1080 IPS lcd Screen Display
  2. China LM215WF3-SLS2 21.5 inch LCD panel 1920*1080 IPS lcd Screen Display
  3. China LM215WF3-SLS2 21.5 inch LCD panel 1920*1080 IPS lcd Screen Display
LM215WF3-SLS2 21.5 inch LCD panel 1920*1080 IPS lcd Screen Display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N LM215WF3-SLS2
Diagonal Size 21.5"
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Active Area 476.064(W)×267.786(H) mm
Bezel Opening 479.8(W)×271.3(H) mm
Outline (mm) 497.6×292.2×11 (H×V×D)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Mass 1.69/1.77Kgs (Typ./Max.)
Used for Desktop Monitor / Industrial
Brand Name LG Display
Model Number LM215WF3-SLS2
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N LM215WF3-SLS2 Diagonal Size 21.5"
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI Active Area 476.064(W)×267.786(H) mm
Bezel Opening 479.8(W)×271.3(H) mm Outline (mm) 497.6×292.2×11 (H×V×D)
Luminance 250 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Mass 1.69/1.77Kgs (Typ./Max.) Used for Desktop Monitor / Industrial
Brand Name LG Display Model Number LM215WF3-SLS2
Place of Origin China
LM215WF3-SLS2 Product details :
LG Display LCD Screen LM215WF3-SLS2
Manufacturer LG Display
Model Name LM215WF3-SLS2
Screen Size 21.5"
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel configuration RGB vertical bar
Display size 476.064 × 267.786 mm (H×V)
physical dimension 497.6 × 292.2 × 11 mm (H×V×D)
Visual size 479.8 × 271.3 mm (H×V)
Surface treatment Matte (Haze 25%), Hard coating (3H)
Brightness (cd/m2) 250 (Typ.)
Contrast 1000: 1 (Typ.) [Transmission]
Best angle Best angle:Full view
Optical mode IPS, normally black display, transmissive
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
responding speed 14 (Typ.)(G to G) ms
Number of colors 16.7M, 72% NTSC
Backlight type 17S2P WLED, 30K hours, no driver
Screen weight 1.69/1.77Kgs (Typ./Max.)
Refresh rate 60Hz
signal system LVDS (2 ch, 8-bit), connector, 30 pins
Supply voltage 5.0V (Typ.)
Maximum rating Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C