China High Brightness Laptop Screen 10.1 LCD Display B101AW03 V1 For AUO
  1. China High Brightness Laptop Screen 10.1 LCD Display B101AW03 V1 For AUO
  2. China High Brightness Laptop Screen 10.1 LCD Display B101AW03 V1 For AUO
High Brightness Laptop Screen 10.1 LCD Display B101AW03 V1 For AUO
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N B101AW03 V1
Diagonal Size 10.1"
Resolution 1024(RGB)×600 [WSVGA]117PPI
Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Outline Size 235.5(W)×143.5(H) ×5.2(D) mm
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Viewing angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Number of 262K, 45% NTSC
Form Style Wedge (PCBA Bent, T≥5.2mm)
Application Netbook PC
Brand Name AUO
Model Number B101AW03 V1
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N B101AW03 V1 Diagonal Size 10.1"
Resolution 1024(RGB)×600 [WSVGA]117PPI Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Outline Size 235.5(W)×143.5(H) ×5.2(D) mm Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Viewing angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) Number of 262K, 45% NTSC
Form Style Wedge (PCBA Bent, T≥5.2mm) Application Netbook PC
Brand Name AUO Model Number B101AW03 V1
Place of Origin China
High Light AUO Laptop 10.1 LCD DisplayB101AW03 V1 10.1 LCD DisplayB101AW03 V1 Laptop LCD Screen
Laptop Screen 10.1 LCD display B101AW03 V1 for AUO
B101AW03 V1 Product details :
Brand AUO
Model Name B101AW03 V1
Brand 10.1"
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display size 222.72(W)×125.28(H) mm
Outline Dim. 235.5(W)×143.5(H) ×5.2(D) mm
Bezel Opening 224.72(W)×127.28(H) mm
Surface Mirror (Haze 0%), Hard coating (3H)
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast 400: 1 (Typ.) [Transmission]
View Direction 6 o'clock
Operating Mode TN, normally white display, transmissive
Response Time 16 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of 262K, 45% NTSC
Backlight type WLED, 10K hours, with LED driver
Apply to Netbook PC
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
Interface Type LVDS (1 ch, 6-bit), connector, 40 pins
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C