China HannStar 10.1 inch lcd display panel 1280*800 LVDS HSD101PWW1-G10 lcd Screen
  1. China HannStar 10.1 inch lcd display panel 1280*800 LVDS HSD101PWW1-G10 lcd Screen
  2. China HannStar 10.1 inch lcd display panel 1280*800 LVDS HSD101PWW1-G10 lcd Screen
  3. China HannStar 10.1 inch lcd display panel 1280*800 LVDS HSD101PWW1-G10 lcd Screen
HannStar 10.1 inch lcd display panel 1280*800 LVDS HSD101PWW1-G10 lcd Screen
Model P/N HSD101PWW1-G10
Diagonal Size 10.1"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 149PPI
Active Area 216.96(W)×135.6(H) mm
Outline Size 227.42(W)×147.69(H) ×4.25(D) mm
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Weight 135g (Max.)
Application Pad & Tablet
Brand Name HannStar
Model Number HSD101PWW1-G10
Model P/N HSD101PWW1-G10 Diagonal Size 10.1"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 149PPI Active Area 216.96(W)×135.6(H) mm
Outline Size 227.42(W)×147.69(H) ×4.25(D) mm Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM) Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Weight 135g (Max.) Application Pad & Tablet
Brand Name HannStar Model Number HSD101PWW1-G10
Place of Origin China
HannStar 10.1 inch lcd display panel 1280*800 LVDS HSD101PWW1-G10 lcd Screen module
HSD101PWW1-G10 Product details :
HannStar LCD Screen HSD101PWW1-G10
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD101PWW1-G10
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Surface Hard coating
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 262K 45% NTSC
Lamp Type WLED , 10K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Weight 135g (Max.)
Application Pad & Tablet
Signal Interface LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C