| Model P/N | EL160.80.50-ET SPI |
| Diagonal Size | 3.5" |
| Resolution | 160×80 50PPI |
| Active Area | 79.9(W)×39.9(H) mm |
| Outline(mm) | 108.9 × 57.2 × 19 (H×V×D) |
| Luminance | 105 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 50 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.) |
| Mass | 68.0g (Typ.) |
| Used for | Industrial |
| Brand Name | Lumineq |
| Model Number | EL160.80.50-ET SPI |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
IPS 1080p 18.5 inch AUO display G185HAN01.0 TFT LCD Panel for Industrial LCD
AUO lcd panel G170ETN01.0 Industrial LCD Panel Display 17 inch 1280*1024 LCD
19.0 Inch LCD Display G190EG01 V1 Industrial LCD Panel Display
Original 12.1 inch Industrial LCD Panel Display 1024*768 EV121X0M-N10
Product Specification
| Payment Terms | T/T, Western Union | Supply Ability | 100000 Unit/Units per Month |
| Delivery Time | 7 Days | Packaging Details | Original packaging/conventional packaging box |
| Model P/N | EL160.80.50-ET SPI | Diagonal Size | 3.5" |
| Resolution | 160×80 50PPI | Active Area | 79.9(W)×39.9(H) mm |
| Outline(mm) | 108.9 × 57.2 × 19 (H×V×D) | Luminance | 105 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 50 : 1 (Typ.) (TM) | Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.) |
| Mass | 68.0g (Typ.) | Used for | Industrial |
| Brand Name | Lumineq | Model Number | EL160.80.50-ET SPI |
| Place of Origin | China |
Lumineq LCD screen panel 3.5 inch LCD Module EL160.80.50-ET SPI Suitable for industrial display
EL160.80.50-ET SPI Product details :
| Lumineq LCD Screen EL160.80.50-ET SPI | |
|---|---|
| Brand | Lumineq |
| Diagonal Size | 3.5" |
| Panel Type | EL, EL |
| Resolution | 160×80 50PPI |
| Pixel Format | Rectangle |
| Response | 1 (Max.) ms |
| Good View at | Symmetry |
| Color Depth | Mono(Yellow) |
| Backlight | self , 100K hours |
| Mass | 68.0g (Typ.) |
| Used for | Industrial |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | SPI , 20 pins Connector |
| Voltage Supply | 5.0V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -60 ~ 105 °C Operating Temp.: -50 ~ 70 °C |