China Lumineq LCD screen panel 3.5 inch LCD Module EL160.80.50-ET SPI Suitable for
  1. China Lumineq LCD screen panel 3.5 inch LCD Module EL160.80.50-ET SPI Suitable for
Lumineq LCD screen panel 3.5 inch LCD Module EL160.80.50-ET SPI Suitable for
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N EL160.80.50-ET SPI
Diagonal Size 3.5"
Resolution 160×80 50PPI
Active Area 79.9(W)×39.9(H) mm
Outline(mm) 108.9 × 57.2 × 19 (H×V×D)
Luminance 105 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 50 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Min.)
Mass 68.0g (Typ.)
Used for Industrial
Brand Name Lumineq
Model Number EL160.80.50-ET SPI
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N EL160.80.50-ET SPI Diagonal Size 3.5"
Resolution 160×80 50PPI Active Area 79.9(W)×39.9(H) mm
Outline(mm) 108.9 × 57.2 × 19 (H×V×D) Luminance 105 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 50 : 1 (Typ.) (TM) Viewing Angle 80/80/80/80 (Min.)
Mass 68.0g (Typ.) Used for Industrial
Brand Name Lumineq Model Number EL160.80.50-ET SPI
Place of Origin China
Lumineq LCD screen panel 3.5 inch LCD Module EL160.80.50-ET SPI Suitable for industrial display
EL160.80.50-ET SPI Product details :
Lumineq LCD Screen EL160.80.50-ET SPI
Brand Lumineq
Model P/N EL160.80.50-ET SPI
Diagonal Size 3.5"
Panel Type EL, EL
Resolution 160×80 50PPI
Pixel Format Rectangle
Active Area 79.9(W)×39.9(H) mm
Luminance 105 cd/m² (Typ.)
Response 1 (Max.) ms
Good View at Symmetry
Color Depth Mono(Yellow)
Backlight self , 100K hours
Mass 68.0g (Typ.)
Used for Industrial
Refresh Rate 240Hz
Touchscreen Without
Signal Type SPI , 20 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -60 ~ 105 °C Operating Temp.: -50 ~ 70 °C