China TM035KBH02-09 3.5 inch 320*240 TFT LCD for Industrial LCD SCREEN
  1. China TM035KBH02-09 3.5 inch 320*240 TFT LCD for Industrial LCD SCREEN
  2. China TM035KBH02-09 3.5 inch 320*240 TFT LCD for Industrial LCD SCREEN
TM035KBH02-09 3.5 inch 320*240 TFT LCD for Industrial LCD SCREEN
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name TM035KBH02-09
Diagonal Size 3.5"
Resolution 320(RGB)×240 (QVGA) 115PPI
Active Area 70.08 × 52.56 (H×V)
Outline(mm) 76.9 × 63.9 × 4.2 (H×V×D)
Luminance 420 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio 500: 1 (Min.) (TM)
Viewing angle 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Color Depth 16.7M 50% NTSC
Used for Industrial Digital Still Camera Digital Video Camera
Brand Name TIANMA
Model Number TM035KBH02-09
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name TM035KBH02-09 Diagonal Size 3.5"
Resolution 320(RGB)×240 (QVGA) 115PPI Active Area 70.08 × 52.56 (H×V)
Outline(mm) 76.9 × 63.9 × 4.2 (H×V×D) Luminance 420 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio 500: 1 (Min.) (TM) Viewing angle 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Color Depth 16.7M 50% NTSC Used for Industrial Digital Still Camera Digital Video Camera
Brand Name TIANMA Model Number TM035KBH02-09
Place of Origin China
TM035KBH02-09 Product details :
TIANMA LCD SCREEN TM035KBH02-09
Manufacturer TIANMA
Model Name TM035KBH02-09
Screen Size 3.5 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 320(RGB)×240 (QVGA) 115PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 70.08 × 52.56 (H×V)
Bezel Area(mm) 72.08 × 54.56 (H×V)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 420 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500 : 1 (Typ.) (TM)
Response 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at 12 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.7M 50% NTSC
Backlight 6S1P WLED , 20K hours , No Driver
Mass 40.0g
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type Digital RGB (8/24-bit) + SPI, CCIR601/656 , 54 pins FPC
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 70 °C Operating Temp.: -20 ~ 60 °C