China HSD103JPW2-F11 10.3 Inch Lcd Display Module 1920*720 LCD Panel
  1. China HSD103JPW2-F11 10.3 Inch Lcd Display Module 1920*720 LCD Panel
  2. China HSD103JPW2-F11 10.3 Inch Lcd Display Module 1920*720 LCD Panel
  3. China HSD103JPW2-F11 10.3 Inch Lcd Display Module 1920*720 LCD Panel
HSD103JPW2-F11 10.3 Inch Lcd Display Module 1920*720 LCD Panel
Model Name HSD103JPW2-F11
Diagonal Size 10.3"
Resolution 1920(RGB)×720 200PPI
Active Area 243.648(W)×91.368(H) mm
Outline Size 259.8 × 111.1 (H×V×D)
Brightness 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1500:1 (Typ.) (TM)
Backlight 9S4P WLED , 30K hours , No Driver
Mass 330g (Typ.)
Used for Outdoor High Brightness / Automotive Display
Brand Name HannStar
Model Number HSD103JPW2-F11
Model Name HSD103JPW2-F11 Diagonal Size 10.3"
Resolution 1920(RGB)×720 200PPI Active Area 243.648(W)×91.368(H) mm
Outline Size 259.8 × 111.1 (H×V×D) Brightness 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1500:1 (Typ.) (TM) Backlight 9S4P WLED , 30K hours , No Driver
Mass 330g (Typ.) Used for Outdoor High Brightness / Automotive Display
Brand Name HannStar Model Number HSD103JPW2-F11
Place of Origin China
HSD103JPW2-F11 Product details :
HannStar LCD Screen HSD103JPW2-F11
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD103JPW2-F11
Diagonal Size 10.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Outline(mm) 259.8 × 111.1 (H×V×D)
Treatment Hard coating
Luminance 1000 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 35 (Max.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 75% NTSC
Mass 330g (Typ.)
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 50 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)