China 12.3 Inch 1920x720 HSD123JPW4-C10 Stretched Bar Display TFT LCD Screen Panel
  1. China 12.3 Inch 1920x720 HSD123JPW4-C10 Stretched Bar Display TFT LCD Screen Panel
  2. China 12.3 Inch 1920x720 HSD123JPW4-C10 Stretched Bar Display TFT LCD Screen Panel
12.3 Inch 1920x720 HSD123JPW4-C10 Stretched Bar Display TFT LCD Screen Panel
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name HSD123JPW4-C10
Diagonal Size 12.3"
Resolution 1920(RGB)×720 167PPI
Active Area 292.032(W)×109.512(H) mm
Outline Size 299(W)×122.1(H)×14(D) mm
Treatment Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Contrast Ratio 1500:1 (Typ.) (TM)
Work Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Mass 395g (Max.)
Used for Outdoor High Brightness / Automotive Display
Brand Name HannStar
Model Number HSD123JPW4-C10
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name HSD123JPW4-C10 Diagonal Size 12.3"
Resolution 1920(RGB)×720 167PPI Active Area 292.032(W)×109.512(H) mm
Outline Size 299(W)×122.1(H)×14(D) mm Treatment Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Contrast Ratio 1500:1 (Typ.) (TM) Work Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Mass 395g (Max.) Used for Outdoor High Brightness / Automotive Display
Brand Name HannStar Model Number HSD123JPW4-C10
Place of Origin China
High Light Stretched Bar LCD Touch Panel DisplayHSD123JPW4-C10 LCD Touch Panel Display12.3inch Stretched Bar Display
HSD123JPW4-C10 Product details :
HannStar LCD Screen HSD123JPW4-C10
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD123JPW4-C10
Diagonal Size 12.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Luminance 850 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Color Depth 16.7M 73% NTSC
Backlight WLED , 30K hours , No Driver
Mass 395g (Max.)
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen In-Cell Touch, SPI
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 60 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)