China 10.1 inch LCD panel HSD101PFW2-A01 support 1024*600 Resolution LCD screen
  1. China 10.1 inch LCD panel HSD101PFW2-A01 support 1024*600 Resolution LCD screen
  2. China 10.1 inch LCD panel HSD101PFW2-A01 support 1024*600 Resolution LCD screen
10.1 inch LCD panel HSD101PFW2-A01 support 1024*600 Resolution LCD screen
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name HSD101PFW2-A01
Diagonal Size 10.1"
Resolution 1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI
Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Bezel Opening 225.72(W)×128.26(H) mm
Outline(mm) 235(W)×143(H)×5.2(D)
Treatment Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Light Source WLED [24 pcs] , 10K hours , With LED Driver
Application Netbook PC / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Signal Type LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
Brand Name HannStar
Model Number HSD101PFW2-A01
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name HSD101PFW2-A01 Diagonal Size 10.1"
Resolution 1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Bezel Opening 225.72(W)×128.26(H) mm Outline(mm) 235(W)×143(H)×5.2(D)
Application Netbook PC / Digital Photo Frame / Portable DVD Player Signal Type LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
Brand Name HannStar Model Number HSD101PFW2-A01
Place of Origin China
HSD101PFW2-A01 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD101PFW2-A01
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD101PFW2-A01
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Outline Dim. 235(H)×143(V) ×5.2(D) mm
Luminance 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 4/12 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K 50% NTSC
Designed For Netbook PC / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C