China 15.0 inch 1024*768 tft lcd panel display HSD150MX12-A
  1. China 15.0 inch 1024*768 tft lcd panel display HSD150MX12-A
  2. China 15.0 inch 1024*768 tft lcd panel display HSD150MX12-A
  3. China 15.0 inch 1024*768 tft lcd panel display HSD150MX12-A
  4. China 15.0 inch 1024*768 tft lcd panel display HSD150MX12-A
15.0 inch 1024*768 tft lcd panel display HSD150MX12-A
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name HSD150MX12-A
Diagonal Size 15.0"
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 85PPI
Active Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Bezel Opening 307.2(W)×231.2(H) mm
Outline(mm) 336 × 249 × 13.5 (H×V×D)
Color Depth 16.2M 58% NTSC
Mass 1.07/1.10Kgs (Typ./Max.)
Used for Desktop Monitor
Signal Type LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins Connector
Brand Name HannStar
Model Number HSD150MX12-A
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name HSD150MX12-A Diagonal Size 15.0"
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 85PPI Active Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Bezel Opening 307.2(W)×231.2(H) mm Outline(mm) 336 × 249 × 13.5 (H×V×D)
Color Depth 16.2M 58% NTSC Mass 1.07/1.10Kgs (Typ./Max.)
Used for Desktop Monitor Signal Type LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins Connector
Brand Name HannStar Model Number HSD150MX12-A
Place of Origin China
HSD150MX12-A LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD150MX12-A
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD150MX12-A
Diagonal Size 15.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 250 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
Response 35 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.2M 58% NTSC
Backlight 2 pcs CCFL , 50K hours , No Driver
Mass 1.07/1.10Kgs (Typ./Max.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C