China 20.0 inch 1600*900 M200O3-LA1 tft lcd panel tft lcd module screen lcd display
  1. China 20.0 inch 1600*900 M200O3-LA1 tft lcd panel tft lcd module screen lcd display
  2. China 20.0 inch 1600*900 M200O3-LA1 tft lcd panel tft lcd module screen lcd display
20.0 inch 1600*900 M200O3-LA1 tft lcd panel tft lcd module screen lcd display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name M200O3-LA1
Diagonal Size 20.0"
Resolution 1600(RGB)×900, HD+ 91PPI
Active Area 442.8(W)×249.075(H) mm
Bezel Opening 446.8(W)×253.2(H) mm
Outline Dim. 462.8(H)×272(V)×10.4(D) mm
Support Color 16.7M 72% NTSC
Weight 1.60/1.65Kgs (Typ./Max.)
Designed For Desktop Monitor
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Brand Name CMO
Model Number M200O3-LA1
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name M200O3-LA1 Diagonal Size 20.0"
Resolution 1600(RGB)×900, HD+ 91PPI Active Area 442.8(W)×249.075(H) mm
Bezel Opening 446.8(W)×253.2(H) mm Outline Dim. 462.8(H)×272(V)×10.4(D) mm
Support Color 16.7M 72% NTSC Weight 1.60/1.65Kgs (Typ./Max.)
Designed For Desktop Monitor Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Brand Name CMO Model Number M200O3-LA1
Place of Origin China
M200O3-LA1 LCD Panel Product details :
CMO LCD SCREEN M200O3-LA1
Panel BrandCMO
Panel ModelM200O3-LA1
Panel Size20.0 inch
Panel Typea-Si TFT-LCD , LCM
Pixel FormatRGB Vertical Stripe
Display Area442.8(W)×249.075(H) mm
Outline Size462.8(W)×272(H) ×10.4(D) mm
SurfaceAntiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Brightness250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio1000:1 (Typ.) (TM)
Best View on6 o'clock
Display ModeTN, Normally White, Transmissive
Viewing Angle85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response Time1.3/3.7 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors16.7M 72% NTSC
Lamp Type14S8P WLED , 30K hours , Without Driver
Panel Weight1.60/1.65Kgs (Typ./Max.)
ApplicationDesktop Monitor
Frequency60Hz
Touch ScreenNo touch
Signal InterfaceLVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage5.0V (Typ.)
EnvironmentOperating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C