China AA084SD11-CA-01 Resolution 800*600 LCD Display 8.4 inch LCD screen
  1. China AA084SD11-CA-01 Resolution 800*600 LCD Display 8.4 inch LCD screen
AA084SD11-CA-01 Resolution 800*600 LCD Display 8.4 inch LCD screen
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name AA084SD11-CA-01
Diagonal Size 8.4"
Resolution 800(RGB)×600, SVGA 119PPI
Active Area 170.4(W)×127.8(H) mm
Outline Dim. 209.5(W)×159(H) ×15.4(D) mm
Luminance 1000 cd/m² (Typ.)
Application Industrial/ Outdoor High Brightness
Viewing Angle 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10)
Panel Weight TBD
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Environment Operating Temperature: -30 ~ 70 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C
Brand Name Mitsubishi
Model Number AA084SD11-CA-01
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name AA084SD11-CA-01 Diagonal Size 8.4"
Resolution 800(RGB)×600, SVGA 119PPI Active Area 170.4(W)×127.8(H) mm
Outline Dim. 209.5(W)×159(H) ×15.4(D) mm Luminance 1000 cd/m² (Typ.)
Application Industrial/ Outdoor High Brightness Viewing Angle 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10)
Panel Weight TBD Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Model Number AA084SD11-CA-01 Place of Origin China
AA084SD11-CA-01 LCD Panel Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA084SD11-CA-01
manufacturer Mitsubishi
Model Name AA084SD11-CA-01
Panel Size 8.4 inch
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 170.4(W)×127.8(H) mm
Bezel Opening -
Outline Size 209.5(W)×159(H) ×15.4(D) mm
Surface Antireflection
Support Color 262K/16.7M 40% NTSC
Brightness 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
Lamp Type 2 strings WLED , 100K hours , Without Driver
Touch Screen PCAP, Optical Bonding
Weight TBD