China lcd Display Screen NL10276BC20-10 a-Si TFT-LCD LCM
  1. China lcd Display Screen NL10276BC20-10 a-Si TFT-LCD LCM
  2. China lcd Display Screen NL10276BC20-10 a-Si TFT-LCD LCM
  3. China lcd Display Screen NL10276BC20-10 a-Si TFT-LCD LCM
  4. China lcd Display Screen NL10276BC20-10 a-Si TFT-LCD LCM
lcd Display Screen NL10276BC20-10 a-Si TFT-LCD LCM
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name NL10276BC20-10
Screen Size 10.4''
Pixel Format 1024(RGB)×768, XGA 123PPI
Display Area 210.4(W)×157.8(H) mm
Pixel layout RGB Vertical Stripe
Outline (mm) 228(H)×178.5(V) ×9.3(D) mm
Color Depth 262K/16.7M 40% NTSC
Viewing angle 25/20/25/20 (Typ.)(CR≥10)
Brand Name NEC
Model Number NL10276BC20-10
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name NL10276BC20-10 Screen Size 10.4''
Pixel Format 1024(RGB)×768, XGA 123PPI Display Area 210.4(W)×157.8(H) mm
Pixel layout RGB Vertical Stripe Outline (mm) 228(H)×178.5(V) ×9.3(D) mm
Color Depth 262K/16.7M 40% NTSC Viewing angle 25/20/25/20 (Typ.)(CR≥10)
Brand Name NEC Model Number NL10276BC20-10
Place of Origin China
Product details :
NEC LCD Screen NL10276BC20-10
Manufacturer NEC
Model Name NL10276BC20-10
Screen Size 10.4inch
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Number of pixels 1024(RGB)×768, XGA 123PPI
Active Area 210.4(W)×157.8(H) mm
Bezel Opening 215.4(W)×161.8(H) mm
Treatment Clear, Hard coating (3H)
Luminance 175 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Response 8/22 (Typ.)(Tr/Td)
View Direction 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Backlight WLED , 70K hours , W/O Driver
Mass 380/400g (Typ./Max.)
Used for Industrial
Refresh Rate -
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,