China AA084XD11ADA11 WLED 8.4 inch tft lcd display module 1024*768 touch lcd screen
  1. China AA084XD11ADA11 WLED 8.4 inch tft lcd display module 1024*768 touch lcd screen
AA084XD11ADA11 WLED 8.4 inch tft lcd display module 1024*768 touch lcd screen
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name AA084XD11ADA11
Diagonal Size 8.4"
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 152PPI
Active Area 170.496(W)×127.872(H) mm
Outline Dim. 209.5(W)×159(H) ×15.4(D) mm
Luminance 800 cd/m² (Typ.)
Application Industrial
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Mass 490g (Typ.)
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Environment Operating Temp.: -30 ~ 80 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Brand Name Mitsubishi
Model Number AA084XD11ADA11
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name AA084XD11ADA11 Diagonal Size 8.4"
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 152PPI Active Area 170.496(W)×127.872(H) mm
Outline Dim. 209.5(W)×159(H) ×15.4(D) mm Luminance 800 cd/m² (Typ.)
Application Industrial Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Mass 490g (Typ.) Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Environment Operating Temp.: -30 ~ 80 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Brand Name Mitsubishi
Model Number AA084XD11ADA11 Place of Origin China
AA084XD11ADA11 LCD Panel Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA084XD11ADA11
Manufacturer Mitsubishi
Model Name AA084XD11ADA11
Screen Size 8.4 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Numbe 1024(RGB)×768 [XGA] 152PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 170.496(H)×127.872(V) mm
Outline(mm) 209.5(H)×159(V) ×15.4(D) mm
Treatment Clear, Hard coating (5H)
Luminance 800 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Response Time 4/12 (Typ.)(Tr/Td)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K/16.7M 50% NTSC
Light Source 2 strings WLED , 100K hours , Without Driver
Weight 490g
Used for Industrial
Refresh Rate 60Hz
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Operating Temp.: -30 ~ 80 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C