China AA065VB07 LCD Display Screen 6.5 inch 640*480 TFT-LCD Panel Module
  1. China AA065VB07 LCD Display Screen 6.5 inch 640*480 TFT-LCD Panel Module
AA065VB07 LCD Display Screen 6.5 inch 640*480 TFT-LCD Panel Module
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name AA065VB07
Diagonal Size 6.5"
Resolution 640(RGB)×480, VGA 122PPI
Active Area 135.5(W)×102.4(H) mm
Bezel Opening 135.5(W)×102.4(H) mm
Outline Dim. 154(W)×121(H)×11.5(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Weight 205g (Typ.)
Designed For Industrial
Interface Type CMOS (1 ch, 6-bit) 31 pins Connector
Brand Name Mitsubishi
Model Number AA065VB07
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name AA065VB07 Diagonal Size 6.5"
Resolution 640(RGB)×480, VGA 122PPI Active Area 135.5(W)×102.4(H) mm
Bezel Opening 135.5(W)×102.4(H) mm Outline Dim. 154(W)×121(H)×11.5(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H) Weight 205g (Typ.)
Designed For Industrial Interface Type CMOS (1 ch, 6-bit) 31 pins Connector
Brand Name Mitsubishi Model Number AA065VB07
Place of Origin China
AA065VB07 LCD Panel Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA065VB07
manufacturer Mitsubishi
Model Name AA065VB07
Panel Size 6.5 inch
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 132.48(W)×99.36(H) mm
Outline Size 154(W)×121(H) mm
Brightness 600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10)
Lamp Type 2 pcs CCFL , 50K hours , Without Driver
Response Time 6/19 (Typ.)(Tr/Td)
Weight 205g (Typ.)
Display Colors 262K 40% NTSC
Signal Interface CMOS (1 ch, 6-bit) , 31 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)(VCC)