China HSD190ME13-A12 19 Inch LCD Screen 1280*1024 LCD Display Screen
  1. China HSD190ME13-A12 19 Inch LCD Screen 1280*1024 LCD Display Screen
  2. China HSD190ME13-A12 19 Inch LCD Screen 1280*1024 LCD Display Screen
HSD190ME13-A12 19 Inch LCD Screen 1280*1024 LCD Display Screen
  1. MOQ: 10pcs
Model Name HSD190ME13-A12
Diagonal Size 19.0"
Resolution 1280(RGB)×1024, SXGA 86PPI
Active Area 376.32(W)×301.056(H) mm
Bezel Opening 380.2(W)×305.0(H) mm
Outline Dim. 396.324(H)×324(V) ×18(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Backlight CCFL [4 pcs] , 40K hours , W/O Driver
Mass 2.60±0.15Kgs
Used for Desktop Monitor
Brand Name HannStar
Model Number HSD190ME13-A12
Model Name HSD190ME13-A12 Diagonal Size 19.0"
Resolution 1280(RGB)×1024, SXGA 86PPI Active Area 376.32(W)×301.056(H) mm
Bezel Opening 380.2(W)×305.0(H) mm Outline Dim. 396.324(H)×324(V) ×18(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H) Backlight CCFL [4 pcs] , 40K hours , W/O Driver
Mass 2.60±0.15Kgs Used for Desktop Monitor
Brand Name HannStar Model Number HSD190ME13-A12
Place of Origin China
High Light HSD190ME13-A12Antiglare 19 inch LCD Screen1280*1024 LCD Display Screen
HSD190ME13-A12 New 19.0 inch 1280*1024 LCD Display Screen
HSD190ME13-A12 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD190ME13-A12
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD190ME13-A12
Diagonal Size 19.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Luminance 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Response Time 2/6 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 75/75/70/65 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 16.2M 73% NTSC
Light Source CCFL [4 pcs] , 40K hours , W/O Driver
Weight 2.60±0.15Kgs
Designed For Desktop Monitor
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Power Supply 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C