China LTM240M2-L02 24.0 inch 1920*1200 tft LCD Panel
  1. China LTM240M2-L02 24.0 inch 1920*1200 tft LCD Panel
  2. China LTM240M2-L02 24.0 inch 1920*1200 tft LCD Panel
  3. China LTM240M2-L02 24.0 inch 1920*1200 tft LCD Panel
LTM240M2-L02 24.0 inch 1920*1200 tft LCD Panel
  1. MOQ: 1pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LTM240M2-L02
Diagonal Size 24.0"
Resolution 1920(RGB)×1200, WUXGA 94PPI
Active Area 518.4(W)×324(H) mm
Outline (mm) 522.4(W)×328.0(H) mm
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Designed For Desktop Monitor
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Brand Name Samsung
Model Number LTM240M2-L02
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LTM240M2-L02 Diagonal Size 24.0"
Resolution 1920(RGB)×1200, WUXGA 94PPI Active Area 518.4(W)×324(H) mm
Outline (mm) 522.4(W)×328.0(H) mm Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Luminance 500 cd/m² (Typ.) Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Designed For Desktop Monitor Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Brand Name Samsung Model Number LTM240M2-L02
Place of Origin China
LTM240M2-L02 LCD Panel Product details :
Samsung LCD Screen LTM240M2-L02
Manufacturer Samsung
Model Name LTM240M2-L02
Screen Size 24.0inch
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel layout RGB Vertical Stripe
Active Area 518.4(W)×324(H) mm
Bezel Opening 546.4 × 352 × 36.3 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 44%), Hard coating (3H)
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Response 16 (Typ.)(Tr+Td), 6 (Typ.)(G to G) ms
View Direction Symmetry
Operating Mode S-PVA, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 100% sRGB
Light Source 6 pcs CCFL , 50K hours , No Driver
Mass 3.25Kgs (Max.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Environment Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C