China LTN154AT08-001 LCD Screen 15.4 inch LCD display
  1. China LTN154AT08-001 LCD Screen 15.4 inch LCD display
LTN154AT08-001 LCD Screen 15.4 inch LCD display
  1. MOQ: 1 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N LTN154AT08-001
Diagonal Size 15.4"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 98PPI
Active Area 331.2(W)×207(H) mm
Outline Dim. 344(W)×225(H)×7(D) mm
Application Laptop
Interface Type LVDS (1 ch, 6-bit), 30 pinsConnector
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Brand Name Samsung
Model Number LTN154AT08-001
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N LTN154AT08-001 Diagonal Size 15.4"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 98PPI Active Area 331.2(W)×207(H) mm
Outline Dim. 344(W)×225(H)×7(D) mm Application Laptop
Interface Type LVDS (1 ch, 6-bit), 30 pinsConnector Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Brand Name Samsung Model Number LTN154AT08-001
Place of Origin China
LTN154AT08-001 Product details :
Brand Samsung
Model P/N LTN154AT08-001 3 Compatible
Diagonal Size 15.4"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 331.2(W)×207(H) mm
Bezel Opening 335.0(W)×210.7(H) mm
Treatment Glare (Haze 0%), Hard coating (3H), Reflection 2.0% (Max.)
Luminance 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 16 (Typ.)(Tr+Td)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K 72%NTSC
Light Source CCFL [2 pcs], 10K hours, W/O Driver
Form Style Wedge (PCBA Bent, T≥5.2mm)
Designed For Laptop
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C