China LTN121AP05-302 LCD Display 1280*800 LCD module 12.1 inch LCD Panel
  1. China LTN121AP05-302 LCD Display 1280*800 LCD module 12.1 inch LCD Panel
  2. China LTN121AP05-302 LCD Display 1280*800 LCD module 12.1 inch LCD Panel
LTN121AP05-302 LCD Display 1280*800 LCD module 12.1 inch LCD Panel
  1. MOQ: 1 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LTN121AP05-302
Diagonal Size 12.1"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 124PPI
Active Area 261.12(W)×163.2(H) mm
Outline Size 276.8(W)×180(H)×6.6(D) mm
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Luminance 200 cd/m² (Typ.)
Designed For Laptop/Pad & Tablet
Signal Interface eDP (1 Lane), eDP1.1, HBR1 (2.7G/lane)30 pins Connector
Contrast Ratio 500 : 1 (Typ.) (TM)
Brand Name Samsung
Model Number LTN121AP05-302
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LTN121AP05-302 Diagonal Size 12.1"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 124PPI Active Area 261.12(W)×163.2(H) mm
Outline Size 276.8(W)×180(H)×6.6(D) mm Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Luminance 200 cd/m² (Typ.) Designed For Laptop/Pad & Tablet
Signal Interface eDP (1 Lane), eDP1.1, HBR1 (2.7G/lane)30 pins Connector Contrast Ratio 500 : 1 (Typ.) (TM)
Brand Name Samsung Model Number LTN121AP05-302
Place of Origin China
LTN121AP05-302 LCD Panel Product details :
Brand Samsung
Model P/N LTN121AP05-302
Diagonal Size 12.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Bezel Opening 264.12(W)×166.20(H) mm
Outline Dim. 276.8(W)×180(H)×6.6(D) mm
Luminance 200 cd/m² (Typ.)
View Direction Symmetry
Support Color 262K 45% NTSC
Form Style -
Frame Rate 60Hz
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Operating Mode PVA, Normally Black, Transmissive
Light Source WLED, 12K hours , With LED Driver
Touch Panel Without
Interface Type eDP (1 Lane), eDP1.1, HBR1 (2.7G/lane)30 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C