China LS010B7DH05 0.96 inch 192*192 LCD Panel Wearable Device Circular Display
  1. China LS010B7DH05 0.96 inch 192*192 LCD Panel Wearable Device Circular Display
  2. China LS010B7DH05 0.96 inch 192*192 LCD Panel Wearable Device Circular Display
LS010B7DH05 0.96 inch 192*192 LCD Panel Wearable Device Circular Display
  1. MOQ: 1 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LS010B7DH05
Diagonal Size 0.96"
Resolution 192×192 200PPI
Display size 24.384(W)×24.384(H) mm
physical dimension 29.7 × 30.5 mm (H×V×D)
Signal 10 pins SPI , FPC
working Storage temperature: -30 ~ 85 °C Operating temperature: -20 ~ 70 °C
Panel weight 3.00g (Typ.)
Viewing Angle 60/60/60/60 (Min.)(CR≥2)
Used for Wearable / Round Display
Brand Name Sharp
Model Number LS010B7DH05
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LS010B7DH05 Diagonal Size 0.96"
Resolution 192×192 200PPI Display size 24.384(W)×24.384(H) mm
physical dimension 29.7 × 30.5 mm (H×V×D) Signal 10 pins SPI , FPC
Viewing Angle 60/60/60/60 (Min.)(CR≥2) Used for Wearable / Round Display
Brand Name Sharp Model Number LS010B7DH05
Place of Origin China
LS010B7DH05 LCD Panel Product details :
Sharp LCD Screen LS010B7DH05
Panel Brand Sharp
Panel Model LS010B7DH05
screen size 0.96 inches
Panel Type CG-Silicon , LCM
Resolution 192×192 200PPI
Pixel configuration Rectangle
surface Matte, Hard coating (3H)
Contrast Ratio 17:1 (Typ.) (Reflection)
Reaction time 10/20 (Typ.)(Tr/Td) ms
Optical mode TN, normally white display, transflective
Number of colors Monochrome
Backlight type no backlight
refresh rate 60Hz
Appearance style Without
Panel weight 3.00g (Typ.)
Application Wearable / Round Display
Signal 10 pins SPI , FPC
drive voltage 3.0/3.0V (Typ.)(VDD/VDDA)