China LS047T1SC02 4.7 inch 1080*1920 LCD Display Module
  1. China LS047T1SC02 4.7 inch 1080*1920 LCD Display Module
  2. China LS047T1SC02 4.7 inch 1080*1920 LCD Display Module
LS047T1SC02 4.7 inch 1080*1920 LCD Display Module
Model Name LS047T1SC02
Diagonal Size 4.7"
Resolution 1080(RGB)×1920 [FHD] 473PPI
Display size 57.996(H)×103.104(V) mm
physical dimension 60.4(H)×112.2(V) ×1.48(D) mm
Apply to Mobile Phone
Weight 19.0g
signal system MIPI (4 data lanes) 31 pins Connector
Maximum rating Operating Temperature: -20 ~ 60 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 70 °C
Brightness 470 cd/m² (Typ.)
Brand Name Sharp
Model Number LS047T1SC02
Model Name LS047T1SC02 Diagonal Size 4.7"
Resolution 1080(RGB)×1920 [FHD] 473PPI Display size 57.996(H)×103.104(V) mm
physical dimension 60.4(H)×112.2(V) ×1.48(D) mm Apply to Mobile Phone
Weight 19.0g signal system MIPI (4 data lanes) 31 pins Connector
Brand Name Sharp Model Number LS047T1SC02
Place of Origin China
LS047T1SC02 LCD Panel Product details :
Sharp LCD SCREEN LS047T1SC02
manufacturer Sharp
Model Name LS047T1SC02
screen size 4.7 inch
Screen type CG-Silicon , LCM
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Brightness 470 cd/m² (Typ.)
Contrast 1000:1 (Typ.) (TM)
Best angle Symmetry
Optical mode New Mode2, Normally Black, Transmissive
Responding time 35 (Max.)(Tr+Td)
Number of color 16.7M 71% NTSC
Backlight type WLED [2 strings] , W/O Driver
Weight 19.0g
Apply to Mobile Phone
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
Supply voltage 5.0/-5.0/1.8V (Typ.)(AVDD/AVEE-/IOVCC)