China LQ133Z1JW04-E 13.3 inch 3200*1800 LCD Display Module
  1. China LQ133Z1JW04-E 13.3 inch 3200*1800 LCD Display Module
  2. China LQ133Z1JW04-E 13.3 inch 3200*1800 LCD Display Module
LQ133Z1JW04-E 13.3 inch 3200*1800 LCD Display Module
  1. MOQ: 1 pcs
Model Name LQ133Z1JW04-E
Diagonal Size 13.3"
Resolution 3200(RGB)×1800 276PPI
Application Laptop
Display size 293.76 × 165.24 mm (H×V)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10)
Signal 40 pins eDP (4 Lanes) , terminal
maximum rating Storage Temp.: -25 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
Brand Name Sharp
Model Number LQ133Z1JW04-E
Model Name LQ133Z1JW04-E Diagonal Size 13.3"
Resolution 3200(RGB)×1800 276PPI Application Laptop
Display size 293.76 × 165.24 mm (H×V) Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10)
Signal 40 pins eDP (4 Lanes) , terminal maximum rating Storage Temp.: -25 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
Brand Name Sharp Model Number LQ133Z1JW04-E
Place of Origin China
LQ133Z1JW04-E LCD Panel Product details :
Sharp LCD Screen LQ133Z1JW04-E
Panel Brand Sharp
Panel Model LQ133Z1JW04-E
screen size 13.3inches
Panel Type Oxide TFT-LCD , LCM
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) [Transmission]
Good View at Symmetry
responding speed 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Optical mode VA, Normally Black, Transmissive
Number of colors 16.7M
Backlight type WLED , 15K hours, with LED driver
refresh rate 60Hz
Touchscreen Without
Appearance Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for Laptop
voltage supply 3.3V (Typ.)
LQ133Z1JW04-E LCD Screen Note:
LQ133Z1JW04-E LCD Screen About Company:
LQ133Z1JW04-E LCD Panel Shipping and Package :
LQ133Z1JW04-E LCD Screen Return and Warranty:
LQ133Z1JW04-E LCD Screen FAQ:
Q: How to order Sharp LQ133Z1JW04-E ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION.
Q: When will ship my order of LQ133Z1JW04-E ?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: Can you test 13.3 inch lcd panel LQ133Z1JW04-E before shipping ?