China 40 pins Connector G156HAN02.2 15.6 inch LCD Display
  1. China 40 pins Connector G156HAN02.2 15.6 inch LCD Display
  2. China 40 pins Connector G156HAN02.2 15.6 inch LCD Display
40 pins Connector G156HAN02.2 15.6 inch LCD Display
  1. MOQ: 10pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name G156HAN02.2
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 141PPI
Active Area 344.16(W)×193.59(H) mm
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Brand Name AUO
Model Number G156HAN02.2
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name G156HAN02.2 Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 141PPI
Active Area 344.16(W)×193.59(H) mm Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM) Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Brand Name AUO Model Number G156HAN02.2
Place of Origin China
G156HAN02.2 LCD Panel Product details :
AUO LCD SCREEN G156HAN02.2
Panel Brand AUO
Panel Model G156HAN02.2
Panel Size 15.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 344.16(W)×193.59(H) mm
Bezel Opening 347.06(W)×196.49(H) mm
Outline Size 363.8(W)×215.9(H) ×9.8(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 16.2M 99% sRGB
Lamp Type WLED , 50K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 900/990g (Typ./Max.)
Signal Interface eDP (2 Lanes) , 40 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -10 ~ 60 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C