China LQ154K1LB1C 15.4 inch LCD Panel tft Laptop LCD Display
  1. China LQ154K1LB1C 15.4 inch LCD Panel tft Laptop LCD Display
LQ154K1LB1C 15.4 inch LCD Panel tft Laptop LCD Display
  1. MOQ: 1 pcs
Model Name LQ154K1LB1C
Diagonal Size 15.4"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA, 98PPI
Display size 331.2(W)×207(H) mm
Used for Laptop
Signal LVDS (1 ch, 6-bit)
Brand Name Sharp
Model Number LQ154K1LB1C
Model Name LQ154K1LB1C Diagonal Size 15.4"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA, 98PPI Display size 331.2(W)×207(H) mm
Used for Laptop Signal LVDS (1 ch, 6-bit)
Brand Name Sharp Model Number LQ154K1LB1C
Place of Origin China
LQ154K1LB1C LCD Panel Product details :
Sharp LCD Screen LQ154K1LB1C
Panel Brand Sharp
Panel Model LQ154K1LB1C
screen size 15.4inches
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel configuration RGB vertical bars
Optical mode Transmissive
Number of colors 262K
Backlight type CCFL
refresh rate 60Hz
Application Laptop
Signal LVDS (1 ch, 6-bit)