China New B156HAN02.8 1920*1080 tft LCD Screen with LED driver
  1. China New B156HAN02.8 1920*1080 tft LCD Screen with LED driver
New B156HAN02.8 1920*1080 tft LCD Screen with LED driver
  1. MOQ: 10pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name B156HAN02.8
Resolution 1920(RGB)×1080 FHD 141PPI
Active Area 344.16(H)×193.59(V) mm
Brightness (cd/m²) 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (transmission)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Brand Name AUO
Model Number B156HAN02.8
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name B156HAN02.8 Resolution 1920(RGB)×1080 FHD 141PPI
Active Area 344.16(H)×193.59(V) mm Brightness (cd/m²) 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (transmission) Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Brand Name AUO Model Number B156HAN02.8
Place of Origin China
B156HAN02.8 LCD Panel Product details :
AUO LCD SCREEN B156HAN02.8
Panel Brand AUO
Panel Model B156HAN02.8
Panel Size 15.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 344.16(H)×193.59(V) mm
Outline Size 350.66 × 216.15 × 3.2 mm (H×V×D)
Surface Specular (Haze 0%)
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Display Colors 262K , 46% NTSC
Lamp Type WLED , 15K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Signal Interface 30 pins eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , terminal
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage temperature: -20 ~ 60 °C