China B150XG03 V1 15.0 inch 1024*768 LCD Display TFT-LCD SCREEN
  1. China B150XG03 V1 15.0 inch 1024*768 LCD Display TFT-LCD SCREEN
  2. China B150XG03 V1 15.0 inch 1024*768 LCD Display TFT-LCD SCREEN
B150XG03 V1 15.0 inch 1024*768 LCD Display TFT-LCD SCREEN
  1. MOQ: 10pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name B150XG03 V1
Resolution 1024(RGB)×768 XGA 85PPI
Active Area 304.128(W)×228.096(H) mm
display mode TN, Normally White, Transmissive
Number of colors 262K
Backlight type CCFL
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
refresh rate 60Hz
Brand Name AUO
Model Number B150XG03 V1
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name B150XG03 V1 Resolution 1024(RGB)×768 XGA 85PPI
Active Area 304.128(W)×228.096(H) mm display mode TN, Normally White, Transmissive
Number of colors 262K Backlight type CCFL
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD refresh rate 60Hz
Brand Name AUO Model Number B150XG03 V1
Place of Origin China
B150XG03 V1 LCD Panel Product details :
AUO LCD Screen B150XG03 V1
Panel Brand AUO
Panel Model B150XG03 V1
screen size 15.0inches
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel configuration RGB vertical bars
Display size 304.128 × 228.096 mm (H×V)
Number of colors 262K
Backlight type CCFL
refresh rate 60Hz