China Size 15.4 inch B154EW02 V4 262K Transmissive LCD Panel
  1. China Size 15.4 inch B154EW02 V4 262K Transmissive LCD Panel
Size 15.4 inch B154EW02 V4 262K Transmissive LCD Panel
  1. MOQ: 10pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name B154EW02 V4
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA, 98PPI
Active Area 331.2(W)×207(H) mm
Brightness (cd/m²) 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 400:1 (Min.) (Transmission)
Viewing Angle 45/45/20/40 (Typ.)(CR≥10)
responding speed 16 (Typ.)(Tr+Td) ms
refresh rate 60Hz
Brand Name AUO
Model Number B154EW02 V4
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name B154EW02 V4 Resolution 1280(RGB)×800, WXGA, 98PPI
Active Area 331.2(W)×207(H) mm Brightness (cd/m²) 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 400:1 (Min.) (Transmission) Viewing Angle 45/45/20/40 (Typ.)(CR≥10)
responding speed 16 (Typ.)(Tr+Td) ms refresh rate 60Hz
Brand Name AUO Model Number B154EW02 V4
Place of Origin China
B154EW02 V4 LCD Panel Product details :
AUO LCD Screen B154EW02 V4
Panel Brand AUO
Panel Model B154EW02 V4
screen size 15.4inches
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel configuration RGB vertical bars
Display size 331.2 × 207 mm (H×V)
Contrast Ratio 400:1 (Typ.) (TM)
display mode TN, Normally White, Transmissive
Number of colors 262K , 60% NTSC
Backlight type CCFL [1pcs]
refresh rate 60Hz
signal system LVDS (1ch, 6-bit)