China 1680*1050 M201EW01 V2 high quality LCD Panel
  1. China 1680*1050 M201EW01 V2 high quality LCD Panel
  2. China 1680*1050 M201EW01 V2 high quality LCD Panel
1680*1050 M201EW01 V2 high quality LCD Panel
  1. MOQ: 10pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name M201EW01 V2
Resolution 1680(RGB)×1050, WSXGA+ 98PPI
Screen size 20.1''
Display Area 433.44(W)×270.9(H) mm
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Brand Name AUO
Model Number M201EW01 V2
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name M201EW01 V2 Resolution 1680(RGB)×1050, WSXGA+ 98PPI
Screen size 20.1'' Display Area 433.44(W)×270.9(H) mm
Brightness 300 cd/m² (Typ.) Pixel Format RGB Vertical Stripe
Brand Name AUO Model Number M201EW01 V2
Place of Origin China
M201EW01 V2 LCD Panel Product details :
AUO LCD SCREEN M201EW01 V2
Panel Brand AUO
Panel Model M201EW01 V2
Panel Size 20.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Bezel Opening 438.4(W)×275.9(H) mm
Outline Size 459.4(W)×296.4(H) mm
Surface Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode AMVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 11/5 (Typ.)(Tr/Td); 8 (Typ.)(G to G)
Display Colors 16.7M 72% NTSC
Lamp Type 6 pcs CCFL , 60K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 2.95Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C