China LTD121EX1N 12.1 inch LVDS 262K TFT-LCD Screen Display
  1. China LTD121EX1N 12.1 inch LVDS 262K TFT-LCD Screen Display
  2. China LTD121EX1N 12.1 inch LVDS 262K TFT-LCD Screen Display
LTD121EX1N 12.1 inch LVDS 262K TFT-LCD Screen Display
  1. MOQ: 1 pcs
Model Name LTD121EX1N
Diagonal Size 12.1"
Resolution 1280(RGB)×768, WXGA 123PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 263.04(W)×157.824(H) mm
Panel Type LTPS TFT-LCD, LCM
Frequency 60Hz
Designed For Laptop
Color Depth 262K
Signal Type LVDS (1 ch, 6-bit)Connector
Brand Name Toshiba Matsushita
Model Number LTD121EX1N
Model Name LTD121EX1N Diagonal Size 12.1"
Resolution 1280(RGB)×768, WXGA 123PPI Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 263.04(W)×157.824(H) mm Panel Type LTPS TFT-LCD, LCM
Frequency 60Hz Designed For Laptop
Color Depth 262K Signal Type LVDS (1 ch, 6-bit)Connector
Brand Name Toshiba Matsushita Model Number LTD121EX1N
Place of Origin China
LTD121EX1N LCD Panel Product details :
Brand Toshiba Matsushita
Model P/N LTD121EX1N
Diagonal Size 12.1"
Panel Type LTPS TFT-LCD, LCM
Bezel Opening -
Viewing Angle -
Response -
Good View at -
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K
Backlight 1 pcsCCFL
Outline Shape Wedge (PCBA Bent, T≥5.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
LTD121EX1N LCD Screen Payment Terms:
LTD121EX1N LCD Panel Shipping and Package :
LTD121EX1N LCD Screen Product Warranty Information:
Thank you for your trust in YONGS products.
LTD121EX1N LCD Screen Return Policy:
LTD121EX1N LCD Panel FAQ :
Q: Do you accept the sample order?
A: Yes , sample order is welcome.
Q: How to order if I don’t know the lcd panel number ?
Q: What does "We may ship a 100% compatible part number for your screen" mean?