China Original in Stock 23.8 inch P2380UHF1MA00 LCD Display Screen
  1. China Original in Stock 23.8 inch P2380UHF1MA00 LCD Display Screen
Original in Stock 23.8 inch P2380UHF1MA00 LCD Display Screen
  1. MOQ: 1 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N P2380UHF1MA00
Diagonal Size 23.8"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 3840(RGB)×2160, UHD 185PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 527.04(W)×296.46(H) mm
Color Depth 16.7M 70% NTSC
Backlight WLED , 70K hours , W/O Driver
Used for Industrial ,Outdoor High Brightness
Refresh Rate 60Hz
Brand Name TIANMA
Model Number P2380UHF1MA00
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model P/N P2380UHF1MA00 Diagonal Size 23.8"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM Resolution 3840(RGB)×2160, UHD 185PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 527.04(W)×296.46(H) mm
Color Depth 16.7M 70% NTSC Backlight WLED , 70K hours , W/O Driver
Used for Industrial ,Outdoor High Brightness Refresh Rate 60Hz
Brand Name TIANMA Model Number P2380UHF1MA00
Place of Origin China
P2380UHF1MA00 Product details :
Brand TIANMA
Model P/N P2380UHF1MA00
Diagonal Size 23.8"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Bezel Opening 531(W)×300.46(H) mm
Outline Dim. 549(W)×323.4(H)×17.02(D) mm
Treatment -
Luminance 1300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1200:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 35 (Max.)(Tr+Td)
Viewing Angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode SFT, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 70% NTSC
Light Source WLED , 70K hours , W/O Driver
Weight TBD
Designed For Industrial ,Outdoor High Brightness
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type eDP (4 Lanes) , eDP1.2 , 30 pins Connector
Power Supply 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -20 ~ 70 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C