China LT057AC47100 5.7 inch TFT-LCD Industrial Module
  1. China LT057AC47100 5.7 inch TFT-LCD Industrial Module
  2. China LT057AC47100 5.7 inch TFT-LCD Industrial Module
  3. China LT057AC47100 5.7 inch TFT-LCD Industrial Module
  4. China LT057AC47100 5.7 inch TFT-LCD Industrial Module
LT057AC47100 5.7 inch TFT-LCD Industrial Module
  1. MOQ: 1 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LT057AC47100
Diagonal Size 5.7"
Resolution 640(RGB)×480, VGA, 141PPI
Active Area 115.2(W)×86.4(H) mm
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 60/60/55/45 (Typ.)(CR≥10)
Response Time 15/25 (Typ.)(Tr/Td)
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Brand Name Toshiba Mobile Display
Model Number LT057AC47100
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LT057AC47100 Diagonal Size 5.7"
Resolution 640(RGB)×480, VGA, 141PPI Active Area 115.2(W)×86.4(H) mm
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM) Viewing Angle 60/60/55/45 (Typ.)(CR≥10)
Response Time 15/25 (Typ.)(Tr/Td) Pixel Format RGB Vertical Stripe
Brand Name Toshiba Mobile Display Model Number LT057AC47100
Place of Origin China
LT057AC47100 LCD Panel Product details :
Toshiba Mobile Display LCD Screen LT057AC47100
Brand Toshiba Mobile Display
Model LT057AC47100
Diagonal Size 5.7 inch
Panel Type LTPS TFT-LCD, LCM
Pixel Format 640(RGB)×480 [VGA] 141PPI
Configuration RGB Vertical Stripe
Active Area 115.2(H)×86.4(V) mm
Outline Dim. 144(H)×104.6(V) mm
Luminance 350 cd/m² (Typ.)
View Direction 12 o'clock
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K/16.2M
Light Source WLED , 70K hours , With LED Driver
Designed For Industrial
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -20 ~ 70 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C