China MAA121DSL02 12.1 inch tft LCD Display 800*600 LCD Screen
  1. China MAA121DSL02 12.1 inch tft LCD Display 800*600 LCD Screen
MAA121DSL02 12.1 inch tft LCD Display 800*600 LCD Screen
  1. MOQ: 1 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name MAA121DSL02
Diagonal Size 12.1"
Resolution 800(RGB)×600, SVGA 82PPI
Active Area 246(W)×184.5(H) mm
Outline Size 280(W)×210(H) ×12.5(D) mm
Brightness 400 (Typ.)(cd/m²)
Application Industrial
Viewing Angle 65/65/45/75 (Typ.)(CR≥10)
Panel Weight 720g
Signal Interface CMOS (1 ch, 6-bit) , 41 pins Connector
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 80 °C
Brand Name Mitsubishi
Model Number MAA121DSL02
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name MAA121DSL02 Diagonal Size 12.1"
Resolution 800(RGB)×600, SVGA 82PPI Active Area 246(W)×184.5(H) mm
Outline Size 280(W)×210(H) ×12.5(D) mm Brightness 400 (Typ.)(cd/m²)
Application Industrial Viewing Angle 65/65/45/75 (Typ.)(CR≥10)
Panel Weight 720g Signal Interface CMOS (1 ch, 6-bit) , 41 pins Connector
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 80 °C Brand Name Mitsubishi
Model Number MAA121DSL02 Place of Origin China
MAA121DSL02 LCD Panel Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN MAA121DSL02
Manufacturer Mitsubishi
Model Name MAA121DSL02
Screen Size 12.1 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Numbe 800(RGB)×600, SVGA, 82PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 246(W)×184.5(H) mm
Bezel Area 249.0(W)×187.5(H) mm
Outline(mm) 280(W)×210(H) ×12.5(D) mm
Treatment Hard coating (2H), Antireflection
Luminance 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 10/30 (Typ.)(Tr/Td)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K 40% NTSC
Light Source 2 pcs CCFL , 50K hours , Without Driver
Weight 720g
Used for Industrial
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type CMOS (1 ch, 6-bit) , 41 pins Connecto
Voltage Supply 3.3/5.0V (Typ.)(VCC)
Max. Ratings Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 80 °C