China LTA065A043F 40 pins Connector LCD Display Module
  1. China LTA065A043F 40 pins Connector LCD Display Module
  2. China LTA065A043F 40 pins Connector LCD Display Module
  3. China LTA065A043F 40 pins Connector LCD Display Module
  4. China LTA065A043F 40 pins Connector LCD Display Module
  5. China LTA065A043F 40 pins Connector LCD Display Module
LTA065A043F 40 pins Connector LCD Display Module
  1. MOQ: 10pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LTA065A043F
Diagonal Size 6.5"
Resolution 640(RGB)×480, VGA, 123PPI
Luminance 400 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 60/60/XX/XX (Typ.)(CR≥10)
Contrast Ratio 250:1 (Typ.) (TM)
Response 10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Brand Name Toshiba Matsushita
Model Number LTA065A043F
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LTA065A043F Diagonal Size 6.5"
Resolution 640(RGB)×480, VGA, 123PPI Luminance 400 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 60/60/XX/XX (Typ.)(CR≥10) Contrast Ratio 250:1 (Typ.) (TM)
Response 10/15 (Typ.)(Tr/Td) Pixel Format RGB Vertical Stripe
Brand Name Toshiba Matsushita Model Number LTA065A043F
Place of Origin China
LTA065A043F LCD Panel Product details :
Toshiba Matsushita LCD Screen LTA065A043F
Panel Brand Toshiba Matsushita
Panel Model LTA065A043F
Panel Size 6.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Display Area 131.52(W)×98.64(H) mm
Bezel Opening 138.7(W)×103.7(H) mm
Outline Size 151(W)×115.5(H) mm
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K
Lamp Type 1 pcs CCFL , 40K hours , Without Driver
Touch Screen Without
Weight 205g (Typ.)
Signal Interface CMOS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)(VDD)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 65 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C