China With Industry NL10276BC30-15 LCD Display Panel
  1. China With Industry NL10276BC30-15 LCD Display Panel
  2. China With Industry NL10276BC30-15 LCD Display Panel
  3. China With Industry NL10276BC30-15 LCD Display Panel
With Industry NL10276BC30-15 LCD Display Panel
Model P/N NL10276BC30-15
Diagonal Size 15.0"
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 85PPI
Active Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Pixel layout RGB Vertical Stripe
Used for Industrial
Refresh Rate 60Hz
Brand Name NEC
Model Number NL10276BC30-15
Model P/N NL10276BC30-15 Diagonal Size 15.0"
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 85PPI Active Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Luminance 250 cd/m² (Typ.) Pixel layout RGB Vertical Stripe
Used for Industrial Refresh Rate 60Hz
Brand Name NEC Model Number NL10276BC30-15
Place of Origin China
NL10276BC30-15 Product details :
NEC LCD Screen NL10276BC30-15
Manufacturer NEC
Model Name NL10276BC30-15
Screen Size 15.0inch
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Number of pixels 1024(RGB)×768, XGA 85PPI
Bezel Opening 307.4(W)×231.3(H) mm
Outline (mm) 328 × 252 × 11.5 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 400 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing angle 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
Response 8/17 (Typ.)(Tr/Td) ms
View Direction 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.7M 60% NTSC
Backlight 2 pcs CCFL , No Driver
Mass 0.97/1.05Kgs (Typ./Max.)
Used for Industrial
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C