China AA121TD01--T1 lcd panel 12.1 inch touch lcd screen 1280*800 TFT LCD display
  1. China AA121TD01--T1 lcd panel 12.1 inch touch lcd screen 1280*800 TFT LCD display
AA121TD01--T1 lcd panel 12.1 inch touch lcd screen 1280*800 TFT LCD display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name AA121TD01--T1
Diagonal Size 12.1"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 124PPI
Active Area 261.12(W)×163.2(H) mm
Outline Size 283(H)×185.1(V)×11.8(D) mm
Brightness 640 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10)
Application Industrial
Panel Weight 750g (Typ.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Environment Operating Temperature: -20 ~ 70 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 70 °C
Brand Name Mitsubishi
Model Number AA121TD01--T1
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name AA121TD01--T1 Diagonal Size 12.1"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 124PPI Active Area 261.12(W)×163.2(H) mm
Outline Size 283(H)×185.1(V)×11.8(D) mm Brightness 640 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10) Application Industrial
Panel Weight 750g (Typ.) Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Model Number AA121TD01--T1 Place of Origin China
AA121TD01--T1 LCD Panel Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA121TD01--T1
manufacturer Mitsubishi
Model Name AA121TD01--T1
Panel Size 12.1 inch
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Display Area 261.12(W)×163.2(H) mm
Outline Size 283(W)×185.1(H) mm
Brightness 640 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 670:1 (Typ.) (TM)
Panel Weight 750g (Typ.)
Color Depth 262K/16.7M 40% NTSC
Response 4/12 (Typ.)(Tr/Td) ms
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Touch Screen 4-wire Resistive Touch
Backlight WLED , 100K hours , With LED Driver
Mass 750g (Typ.)
Application Industrial
Input Voltage 3.3V (Typ.)