China AA121XP13DDE11 1024*768 Industrial LCD Display 12.1 inch LCD panel screen
  1. China AA121XP13DDE11 1024*768 Industrial LCD Display 12.1 inch LCD panel screen
AA121XP13DDE11 1024*768 Industrial LCD Display 12.1 inch LCD panel screen
  1. MOQ: 1 pcs
Model Name AA121XP13DDE11
Diagonal Size 12.1"
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 105PPI
Active Area 245.76(W)×184.32(H) mm
Outline Size 281.8(W)×220.8(H) ×15.6(D) mm
Brightness 800 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Application Industrial /Outdoor High Brightness
Weight 1.00Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Environment Operating Temp.: -30 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Brand Name Mitsubishi
Model Number AA121XP13DDE11
Model Name AA121XP13DDE11 Diagonal Size 12.1"
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 105PPI Active Area 245.76(W)×184.32(H) mm
Outline Size 281.8(W)×220.8(H) ×15.6(D) mm Brightness 800 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) Application Industrial /Outdoor High Brightness
Weight 1.00Kgs (Typ.) Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Environment Operating Temp.: -30 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Brand Name Mitsubishi
Model Number AA121XP13DDE11 Place of Origin China
AA121XP13DDE11 LCD Panel Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA121XP13DDE11
manufacturer Mitsubishi
Model Name AA121XP13DDE11
Panel Size 12.1 inch
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Display Area 245.76(W)×184.32(H) mm
Bezel Opening -
Brightness 800 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Display Mode SWV, Normally Black, Transmissive
Display Colors 262K/16.7M 50% NTSC
Lamp Type 4 strings WLED , 100K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Panel Weight 1.00Kgs (Typ.)