China AA121XN11-DE-01 12.1 inch 1024*768 touch LCD Panel For Mitsubishi
  1. China AA121XN11-DE-01 12.1 inch 1024*768 touch LCD Panel For Mitsubishi
AA121XN11-DE-01 12.1 inch 1024*768 touch LCD Panel For Mitsubishi
  1. MOQ: 2 pcs
Model Name AA121XN11-DE-01
Diagonal Size 12.1"
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 105PPI
Active Area 245.76(W)×184.32(H) mm
Outline Size 281.8(W)×220.8(H) ×15.9(D) mm
Brightness 1000 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Application Industrial /Outdoor High Brightness
Weight 1.00Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Environment Operating Temp.: -30 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Brand Name Mitsubishi
Model Number AA121XN11-DE-01
Model Name AA121XN11-DE-01 Diagonal Size 12.1"
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 105PPI Active Area 245.76(W)×184.32(H) mm
Outline Size 281.8(W)×220.8(H) ×15.9(D) mm Brightness 1000 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) Application Industrial /Outdoor High Brightness
Weight 1.00Kgs (Typ.) Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Environment Operating Temp.: -30 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Brand Name Mitsubishi
Model Number AA121XN11-DE-01 Place of Origin China
AA121XN11-DE-01 12.1 inch 1024*768 LCD Panel For Mitsubishi
AA121XN11-DE-01 LCD Panel Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA121XN11-DE-01
Manufacturer Mitsubishi
Model Name AA121XN11-DE-01
Screen Size 12.1 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 245.76 × 184.32 (H×V)
Bezel Area 247.6 × 186.1 (H×V)
Outline(mm) 281.8 × 220.8 × 15.9 (H×V×D)
Treatment Clear
Luminance 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 4/12 (Typ.)(Tr/Td) ms
Color Depth 262K/16.7M 40% NTSC
Light Source 4 strings WLED , 100K hours , No Driver
Used for Industrial Outdoor High Brightness
Refresh Rate 60Hz
Panel Weight 390g (Typ.)
Touchscreen PCAP, Air Bonding
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Operating Temp.:-30 ~ 80 °C ; Storage Temp.:-30 ~ 70 °C