China 12.1inch 1280*800 NL12880BC20-25F LCD Display Panel
  1. China 12.1inch 1280*800 NL12880BC20-25F LCD Display Panel
  2. China 12.1inch 1280*800 NL12880BC20-25F LCD Display Panel
12.1inch 1280*800 NL12880BC20-25F LCD Display Panel
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Panel Model NL12880BC20-25F
Panel Size 12.1"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 124PPI
Active Area 261.12(W)×163.2(H) mm
Luminance 1600 cd/m² (Typ.)
Pixel layout RGB Vertical Stripe
Used for Industrial Outdoor High Brightness
Brand Name NEC
Model Number NL12880BC20-25F
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Panel Model NL12880BC20-25F Panel Size 12.1"
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 124PPI Active Area 261.12(W)×163.2(H) mm
Luminance 1600 cd/m² (Typ.) Pixel layout RGB Vertical Stripe
Used for Industrial Outdoor High Brightness Brand Name NEC
Model Number NL12880BC20-25F Place of Origin China
NL12880BC20-25F Product details :
NLT LCD Screen NL12880BC20-25F
Manufacturer NLT
Model Name NL12880BC20-25F
Screen Size 12.1inch
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Number of pixels 1280(RGB)×800, WXGA 124PPI
Bezel Opening 266.1(W)×168.2(H) mm
Outline (mm) 277.7(H)×180.6(V) ×9.2(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 1600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response 15 (Typ.)(Tr+Td)
Best View on 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K/16.2M 50% NTSC
Backlight WLED [3 strings] , 60K hours , W/O Driver
Mass 470g (Typ.)
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)