China Touch TX20D200VM5BPA 800*480 116PPI LCD panel for KOE
  1. China Touch TX20D200VM5BPA 800*480 116PPI LCD panel for KOE
  2. China Touch TX20D200VM5BPA 800*480 116PPI LCD panel for KOE
Touch TX20D200VM5BPA 800*480 116PPI LCD panel for KOE
  1. MOQ: 1 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name TX20D200VM5BPA
Resolution 800(RGB)×480 WVGA 116PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Diagonal Size 8.0 ''
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.) (CR≥10)
Display size 174(W)×104.4(H) mm
Brand Name KOE
Model Number TX20D200VM5BPA
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name TX20D200VM5BPA Resolution 800(RGB)×480 WVGA 116PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Diagonal Size 8.0 ''
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.) (CR≥10) Display size 174(W)×104.4(H) mm
Brand Name KOE Model Number TX20D200VM5BPA
Place of Origin China
TX20D200VM5BPA LCD Panel Product details :
KOE LCD Screen TX20D200VM5BPA
Panel Brand KOE
Panel Model TX20D200VM5BPA
Diagonal Size 8.0 inches
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Outline Dim. 189(H)×122(V) ×12.2(D) mm
Brightness 800 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 400 : 1 (Typ.) [TM]
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Number of colors 262K , 60% NTSC
Response time 20 (Typ.)(Tr+Td) ms
Backlight type WLED , 70K hours, with LED driver
refresh rate 60Hz
Touch Screen 4-wire Resistive Touch, F/G
screen weight 290g
Designed For Industrial Outdoor High Brightness
signal system LVDS (1 ch, 6-bit) , terminal, 20 pins
Supply voltage 3.3V (Typ.)